Pit 37 – parę słów odnośnie rozliczania się w sieci

Formularz PIT-37 powiązany jest z każdymi przychodami pozyskiwanymi i rozliczanymi za pośrednictwem płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia umowy bądź przeprowadzenia czynności, z tytułu których przynależy rozliczyć się samodzielnie, w owym czasie nie użytkujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy mający przychody na podstawie umowy o pracę, zlecenie albo dzieło posiadają wybór skorzystania z opcji rozliczenia preferencyjnego.

Ważne rady na portalu podatkowym

Bardzo często osoby dokonujące rozliczenia z fiskusem poszukują w sieci znakomitych oraz szytych na miarę rozwiązań. Poszukują informacji w temacie, w którym nie są całkowicie obeznani. Inni, bardziej doświadczeni, z chęcią dzielą się swymi przemyśleniami i różnymi radami w tym obszarze.

Jak ekspresowo i bez pomyłek rozliczyć podatki za rok 2015?

Możliwości rozliczenia podatku jest kilka. Tylko od nas zależy, czy chcielibyśmy powierzyć tę pracę komuś innemu, czy policzyć swój PIT samodzielnie – w znanej od lat, papierowej formie albo drogą elektroniczną. Każdy sposób jest dobry, dlatego wybierzmy taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał i który da nam pewność, iż nasza deklaracja została rozliczona bezbłędnie.

Nie chcesz oczekiwać w zbyt długiej kolejce podczas rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Gdy nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu wielkie kolejki, gdyż najczęściej odkładamy tę powinność na ostatnią chwilę. Jesteśmy w stanie jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jeśli zdecydujemy się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a także jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

Wypełnij PIT z użyciem programu

Chociaż wypełnianie formularza PIT łączy się z potrzebą wykonywania skomplikowanych obliczeń, warto zauważyć, że akcja ta jest w stanie być o wiele łatwiejsza. Czerpiąc korzyści z dostępnych w sieci internetowej aplikacji da się w wygodny sposób wypełnić swoje zobowiązanie podatkowe. Poniższy tekst przedstawi najistotniejsze korzyści tego typu programów.

Kapitał początkowy jako baza wyliczenia emerytury – zobacz co należy wiedzieć

Kapitał początkowy zliczany jest każdej osobie na dzień 1 stycznia 1999 r., bez względu na to, kiedy będzie przekazany do ZUS podanie wraz z dokumentami o jego ustalenie i kiedy zostanie wydana decyzja wyznaczająca jego wysokość. Bazę zliczenia emerytury, stwierdzanej według nowych, ustalonych zasad, stanowi suma kwot przeliczonego kapitału początkowego i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne.

Kiedyś, by poradzić sobie z wypełnieniem zeznania do Urzędu Skarbowego powierzaliśmy to wykwalifikowanej osobie lub też biuro rachunkowe okazywało się najlepszym wybawieniem

Bardzo duża liczba z nas do dzisiaj pamięta te czasy, chociaż może młodemu pokoleniu wydaje się to mrzonką. Takie były czasy, iż kto samemu nie umiał sobie z tym poradzić płacił za to profesjonalnej osobie.
W teraźniejszym świecie nie ma już miejsca na takie metody.

PIT – jak złożyć go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie znajdziemy pomoc?

Biurokracja, przeróżne sprawy papierkowe – praktycznie każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób tego nie lubi. Najwięcej papierologii mają zazwyczaj przedsiębiorcy, którzy stale muszą coś uzupełniać, stale się z czegoś rozliczać. Ale również zwykli ludzie przynajmniej raz do roku muszą wypełnić PIT.
1 z 11