Opony na lato i zimę – porady dla ciekawych

„Zima znowu zaskoczyła drogowców” narzekają rok rocznie Polacy, jednak coraz częściej mróz dziwi nie specjalistów od utrzymania dróg a samych jeżdżących samochodami. Potężne zimy należą już do przeszłości, jednak mrozy i śliska nawierzchnia wciąż są przyczyną wielu stłuczek. Podczas zmieniających się warunków atmosferycznych jedną z najważniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Opony – powinny spełniać wiele niezwykle istotnych standardów

Pozyskując opony do samochodów cięższych i większych, należy stosować się do uwag specjalistów, jacy potrafią do poszczególnego pojazdu dostosować najbardziej właściwe opony. Niesamowicie istotne w doborze są opony ciężarowe, które muszą realizować kilka wyjątkowo istotnych czynników. Zwłaszcza muszą posiadać wyjątkowo dobrą przyczepność, która pozwoli przy maksymalnym obciążeniu i niesamowicie trudnej nawierzchni, zagwarantować stabilność na drodze, by w ten sposób kierowca miał możliwość bez problemu podróżować.

Każdy kierowca winien umieć utrzymać swój samochód w nienagannym stanie

Każdy człowiek posiadający auto dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że żeby codziennie móc się radować jazdą trzeba włożyć trochę serca w zadbanie o każdy nawet najmniejszy szczegół mogący mieć wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróży. Nie ulega wątpliwości, że tylko wówczas, gdy dokładniej będziemy przyglądać się stanowi naszego pojazdu, będziemy mieć pewność, że wszystko jest jak powinno.

Wysokiej jakości ogumienie do samochodów

Właściwe opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda inna jego część. Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental stanowią element, jaki niszczy się nie jedynie w trakcie jazdy. Z upływem lat, jej części składowe niszczą się, a osiągi ulegają stopniowej degradacji. Większa część wytwórców poleca kierowcom testowanie opon raz w roku po pięciu latach eksploatacji, oraz ich wymianę po upływie 10 lat od daty wyprodukowania. Tok starzenia opon jest zależny od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a także od ciśnienia powietrza, także jakości konserwacji.
1 z 11