Poradnik. Jak zezłomować i wyrejestrować samochód?

Aby wyrejestrować czterokołowiec trzeba go najpierw zezłomować. Na początek powinniśmy więc znaleźć stację demontażu uprawnioną przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjęciu auta do kasacji (dla przykładu złomowanie pojazdów albo kasacja pojazdów Legnica). Ze stacją demontażu warto wpierw skontaktować się telefonicznie i dowiedzieć się, czy trzeba oddać auto sami czy stacja proponuje gratisowy odbiór auta własną lawetą.

Jak legalnie zezłomować samochód? Dowiedz się, co należy zrobić

W Twoim garażu stoi samochód, którym od jakiegoś czasu nie jeździsz, gdyż pojazd nie jest zdatny do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, przede wszystkim ze względów sentymentalnych, lecz z przeciwnej – nie jest ci do niczego potrzebny oraz wyłącznie zajmuje miejsce, które mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, która ciągle jest pozostawiana na dworze i może niedługo pokryć się korozją, zwłaszcza, gdy zacznie padać deszcz.

Jakimi sposobami można całkowicie legalnie pozbyć się pojazdu, który nie nadaje się do dalszej jazdy.

Jazda samochodem który ma kiepski stan techniczny nie jest dozwolone i może skutkować zabraniem dowodu. Ale przede wszystkim nie jest to bezpieczne, i dla kierowcy i dla innych pojazdów. Jeżeli będzie taka możliwość, to pojazd można naprawić, żeby mógł jeszcze jakiś czas służyć, ale czasami staje się to zupełnie nieopłacalne.
1 z 11