Z jakich powodów bardzo długo czekamy i tym samym odraczamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Powody, dla których jesteśmy zmuszeni zarezerwować wizytę u dentysty, bywają najczęściej dość poważne. W końcu taka wizyta bywa odkładana na potem w nadziei, że objawy choroby miną bezpowrotnie, ale, jak powszechnie wiadomo, takie przeświadczenie bywa ułudne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest całkiem spora szansa, że konkretne schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że możemy zaoszczędzić na długotrwałym leczeniu.

Problemy z kolanem, czyli parę ważkich wiadomości w kwestii operowania kolana

W współczesnych czasach, ludzie chorują na różnorodne choroby. Poniektóre są wywołane skłonnościami genetycznymi, inne pozyskuje się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają na skutek przypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma aktualnie problemy z kolanami. Ten problem dotyka nie tylko starsze osoby, na skutek ich wieku, w wielu przypadkach ludzie młodzi, borykają się z rozmaitymi kłopotami z kolanami. O ile chodzi o ludzi młodych, to często ich kłopoty z kolanami są spowodowane różnorodnymi wypadkami i kontuzjami.

Borelioza – jak uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo zastosowanych środków ostrożności potrzebne jest nam leczenie?

Lato to czas, gdy chętnie spędzamy wolne chwile pod gołym niebem. Jeździmy nad wodę, do lasu, chodzimy na działkę i leniuchujemy na trawniku przed domem, częstokrotnie nawet nie myśląc o zagrożeniach, które mogą na nas czekać. Jednym z najbardziej poważnych są kleszcze, jakie mogą zarazić nas chorobą zwaną boreliozą.
1 z 11