Borelioza – jak uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo zastosowanych środków ostrożności potrzebne jest nam leczenie?

Lato to czas, kiedy najchętniej spędzamy wolne chwile na zewnątrz. Jeździmy nad jezioro, do lasu, chodzimy na działkę i wylegujemy się na trawniku przed domem, częstokrotnie nawet nie myśląc nad zagrożeniami, które mogą na nas czekać. Jednym z najbardziej poważnych są kleszcze, jakie mogą zarazić nas chorobą zwaną boreliozą.

Problemy z kolanem, czyli parę ważkich wiadomości w kwestii operowania kolana

W dzisiejszych czasach, ludzie chorują na różne choroby. Poniektóre są spowodowane predyspozycjami genetycznymi, inne nabywa się wskutek prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają na skutek przypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma aktualnie kłopoty z kolanami. Ten problem dotyka nie tylko starsze osoby, na skutek ich wieku, częstokroć ludzie młodzi, borykają się z rozlicznymi problemami z kolanami. Jeśli chodzi o ludzi młodych, to niejednokrotnie ich problemy z kolanami są spowodowane wielorakimi wypadkami i kontuzjami.

Z jakich powodów bardzo długo czekamy i tym samym odraczamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Powody, dla których jesteśmy zmuszeni zarezerwować wizytę u dentysty, bywają najczęściej dość poważne. W końcu wspomniana wizyta bywa odkładana na potem w nadziei, że dolegliwości miną bezpowrotnie, ale, jak powszechnie wiadomo, takie przeświadczenie bywa zwodnicze. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest pewna szansa, że konkretne schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że możemy zaoszczędzić na długim leczeniu.
1 z 11