Warto wspomagać swoją kondycję

Jeśli sporo ćwiczymy, budujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca albo mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie będzie zdrowa.

Dbaj o formę przez cały rok

Gdy dużo trenujemy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i jak jemy. Bardzo istotne jest to, by dostarczać ciału wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie człowieka, stąd powinny stanowić około 60-70 procent naszego pożywienia. Na drugim miejscu znajdują się białka, potrzebne do budowania mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na koniec mamy tłuszcze również potrzebne choćby do rozpuszczania pewnych witamin a także właściwego funkcjonowania neuronów.

Dbaj o kondycję cały rok

Kiedy sporo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, by dostarczać ciału wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta eliminująca albo mocno ograniczająca którykolwiek z nich z zasady nie może być dobra.
1 z 11