Dbaj o kondycję cały rok

Jeżeli sporo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i jak jemy. Bardzo istotne jest to, żeby dostarczać ciału wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam niezbędny, dlatego każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie może być zdrowa.

Dbaj o formę przez cały rok

Gdy sporo trenujemy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w ciele człowieka, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszego pożywienia. Na drugim miejscu są białka, konieczne do budowania mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych procesów. Na końcu zostały tłuszcze także niezbędne choćby do rozpuszczania niektórych witamin I właściwego funkcjonowania neuronów.

Warto wspomagać swoją kondycję

Jeśli dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Bardzo istotne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam konieczny, więc każda dieta wykluczająca lub mocno ograniczająca któryś z nich z zasady nie jest dobra.
1 z 11