Dbaj o kondycję cały rok

Jeśli dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Niezwykle ważne jest to, by dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca albo mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie będzie dobra.

Dbaj o formę przez cały rok

Jeśli sporo trenujemy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie ludzkim, stąd powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu znajdują się proteiny, wykorzystywane do budowy mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na końcu mamy tłuszcze także konieczne choćby do rozpuszczania niektórych witamin oraz właściwego funkcjonowania mózgu.

Warto wspomagać swoją kondycję

Jeśli dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Bardzo istotne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam konieczny, więc każda dieta wykluczająca lub mocno ograniczająca któryś z nich z zasady nie jest dobra.
1 z 11