Odżywki nie tylko dla sportowców

Trenowanie na siłowni staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, przecież nic tak dobrze nie niweluje tłuszczu, jak solidny trening ze sztangą. I nic tak efektywnie nie skłania organizmu do kreowania większej muskulatury. Ale porządna sesja na siłowni to nie wszystko – niezbędne jest też prawidłowe odżywianie. Model jedzenia aktywnego powinien być dogłębnie przemyślany, nie powinno zrzucać wszystkiego na intuicję

.

Jakie korzyści przynosi stosowanie białka serwatkowego?

Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, ale szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują przez długi okres czasu, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest niezbędne przy nabieraniu masy a także modelowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie dobry bilans azotowy umożliwiając maksymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

Antyoksydanty – nasi wakacyjni sprzymierzeńcy

Brak jędrności, nierównomierny koloryt, wypryski i nowe zmarszczki – zła kondycja skóry dziwi, zwłaszcza w wakacje, kiedy z reguły odpoczywamy i powinniśmy wyglądać tylko lepiej. Ale skóra wcale nie ma urlopu – latem na skutek kontaktu ze słońcem walczy ze stresem oksydacyjnym, wywołanym przez zmasowany atak groźnych dla zdrowia wolnych rodników. Można z tym walczyć – wystarczy sięgnąć po potężną broń – antyoksydanty oraz zabiegi jak peeling kawitacyjny.

Jakie są plusy stosowania białka serwatkowego?

Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich sportowców, jednak szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długofalowy, mocny trening wytrzymałościowy. Jest potrzebne przy pogłębianiu masy a także formowaniu mięśni. Białka gwarantują dobry bilans azotowy zapewniając optymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Jaki wpływ na osiągi sportowców ma whey protein?

Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednakże szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długotrwały, natężony trening wytrzymałościowy. Jest istotne przy nabieraniu masy oraz rozwijanu mięśni. Białka zapewniają w organizmie prawidłowy bilans azotowy gwarantując optymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.
1 z 11