Z jakiego powodu kupony lojalnościowe to bardzo dobry pomysł na zaanagażowanie klientów?

Kiedy prowadzisz swój biznes, ale wskaźniki sprzedaży nie są dla Ciebie najlepsze, wtedy z pewnością powinieneś zastanowić się nad innymi sposobami motywowania klientów do korzystania dokładnie z Twoich usług. Jeśli dla przykładu masz zakład usługowy – fryzjerski lub salon piękności czy inne tego typu zakłady – wówczas na pewno niezłym pomysłem może być wdrożenie programu lojalnościowego dla Twoich klientów. Taki program lojalnościowy polega na tym, że przy którejś wizycie wręczasz klientowi kartę stałego klienta – następnie będą na niej zaznaczane wszelkie następne wizyty i wykonywane usługi.

Chiny w przeciągu ostatnich dekad wyrosły na potężnego producenta dóbr konsumenckich

Głównie ze względu na bardzo małe koszty robocizny światowe koncerny zaczęły przenosić tam produkcję swoich wyrobów, oprócz tego powstało mnóstwo fabryk oferujących ogromną gamę przeróżnych wyrobów. Możemy je obecnie kupić na całym świecie, ciężko natrafić na markowy sklep, w którym nie byłaby choć jedna drobnostka wyprodukowana w tym kraju. Rzecz jasna taka dostępność produktów w atrakcyjne cenie spowodowała, że duża liczba biznesmenów, także z naszego kraju, zaczęła prowadzić biznes z dostawcami z Chin.

Lojalność klienta marki jest wysoko cenione przez firmy

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz brał udział w jakimś programie lojalnościowym. Jeśli co najmniej raz zdecydowałeś się na gromadzenie punktów lub naklejek na swojej karcie klienta, bez wątpliwości dobrze zdajesz sobie sprawę z faktu, że jest to doskonały sposób na przyciągnięcie do swojego biznesu większej ilości klientów. Jeżeli masz w swojej firmie niezłych specjalistów od marketingu, wówczas bezwzględnie powinieneś zlecić im opracowanie takiego programu lojalnościowego.
1 z 11