Lojalność klienta marki jest wysoko cenione przez firmy

Na pewno każdy z nas chociaż raz brał udział w jakimś programie lojalnościowym. Jeśli przynajmniej raz zdecydowałeś się na zbieranie punktów lub znaczków na swojej karcie klienta, bez wątpliwości świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, że jest to genialny sposób na przyciągnięcie do swojego biznesu większej ilości klientów. Jeżeli masz w swojej firmie niezłych specjalistów od marketingu, wówczas bezwzględnie powinieneś zlecić im opracowanie takiego programu lojalnościowego.

Z jakiego powodu kupony lojalnościowe to bardzo dobry pomysł na zaanagażowanie klientów?

Jeżeli prowadzisz własny biznes, ale wskaźniki sprzedaży nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, wówczas z pewnością powinieneś zastanowić się nad innymi sposobami motywowania klientów do skorzystania właśnie z Twoich usług. Kiedy dla przykładu prowadzisz zakład usługowy – fryzjerski lub salon piękności czy inne tego typu zakłady – wówczas z pewnością świetnym pomysłem może być wdrożenie programu lojalnościowego dla własnych klientów. Taki program lojalnościowy polega na tym, że przy kolejnej wizycie wręczasz klientowi kartę stałego klienta – później będą na niej odnotowane wszystkie następne wizyty i wybrane usługi.

Chiny w przeciągu ostatnich dekad wyrosły na potężnego producenta dóbr konsumenckich

Głównie ze względu na bardzo małe koszty robocizny światowe koncerny zaczęły przenosić tam produkcję swoich wyrobów, oprócz tego powstało mnóstwo fabryk oferujących ogromną gamę przeróżnych wyrobów. Możemy je obecnie kupić na całym świecie, ciężko natrafić na markowy sklep, w którym nie byłaby choć jedna drobnostka wyprodukowana w tym kraju. Rzecz jasna taka dostępność produktów w atrakcyjne cenie spowodowała, że duża liczba biznesmenów, także z naszego kraju, zaczęła prowadzić biznes z dostawcami z Chin.
1 z 11